Prezidentės žodis

Lėda Turai-Petrauskienė, PCC - ICF Lietuva Prezidentė

„Prieš pasiekdamas ką nors vertingo turi įdėti daug pastangų, ko kiti nė nepastebi arba neįvertina.“- Brian Tracy.

Pirmas skambutis. Antras skambutis. Trečias skambutis… Tyla apsigaubę ir sulaikę kvėpavimą žiūrovai laukia… Uždanga pakyla ir prasideda pirmas veiksmas. Aktoriai matomi scenoje. Ar jie gerai vaidins? Ar jie patenkins žiūrovų, kritikų lūkesčius? Jie vertinami pagal tai, ką parodys čia ir dabar, nes tai yra jų darbo užkulisiuose atspindys.

Laikotarpis, kai apie aktorius negirdėti, tai — ne veltui praleistas laikas. Tai — repeticijos, paruošiamasis darbas prieš pasirodymą viešumoje.

Nuo balandžio 1 d. „ICF Lietuva“ valdyba irgi pasitraukė į užkulisius, kad sudarytų šių metų repertuarą ir pasiruoštų išėjimui į sceną. Tad šiame straipsnyje kviečiu susipažinti su mūsų idėjomis bei planais.

Šiame straipsnyje nesileisiu į ilgas filosofijas apie mūsų viziją, tikslus, įvaizdį, nes apie tai galėsite pasiskaityti mūsų tinklapyje. Vietoj to rašysiu trumpai ir praktiškai.

Tinklapyje www.icf.lt patalpinsime visą reikalingą informaciją apie mūsų organizaciją, koučingą pasaulyje bei Lietuvoje, apie koučingo kompetencijas, etiką, akreditavimą, narystę, renginius ir kt. Tinklapyje rasite kontaktus, kurie gali būti jums reikalingi daugeliu atvejų.

• NECA bei „ICF Lietuva“ valdyba įdėjo daug pastangų į tai, kad šių metų Vasaros Koučingo Akademija, vyksianti birželio mėn. 4-6 dienomis Druskininkuose, Europa Royal viešbutyje būtų išskirtinai įdomi bei vertinga ir koučingo profesionalams, ir visiems kitiems, kurie vienokia arba kitokia forma domisi koučingu. Akademijos užsiėmimus ves patyrę Lietuvos koučingo specialistai ir pirmą kartą Akademijos istorijoje turėsime svečių iš užsienio. Kalbėsime apie konkrečius tyrimus, įrodymus, kodėl ir kaip veikia koučingas. Suteikus peno protui, bus galimybė palepinti ir savo sielą bei kūną.

Atviros erdvės susitikimai — tai bus reguliarūs susitikimai, kurių metu kalbėsime apie tai, kas aktualu, rūpi, domina, veža… Čia pat gims įdomiausios pokalbių temos. Žmonės auga ir vystosi bendraudami. Ateikite bendrauti apie koučingo profesiją ir aukite kaip profesionalas.

Atviros erdvės susitikimai Lietuvoje prasidėjo Dainiaus Baltrušaičio iniciatyva. Štai čia jo žodžiai:

„Harrison Owen (atviros erdvės technologijos tėvas) organizuodavo konferencijas. Jam tai buvo itin linksma ir, tuo pačiu, liūdna stebėti žmones per kavos pertraukas: linksma, nes jie diskutuodavo su didžiule energija, įvairiausiomis temomis, kurias „čia ir dabar“ kavos pertraukos metu išsikeldavo; tuo tarpu, liūdna, nes pačios konferencijos pranešimų ar pristatymų metu nebūdavo tokio energinio užtaiso, tiek motyvacijos ir noro. Tad Harrison Owen paklausė savęs, kodėl gi nepadarius konferencijos, kuri būtų… ištisa kavos pertraukėlė. Taip gimė OST (Open Space Technology) formatas, principai ir taisyklės įvairialypei diskusijai bet kokia tema, kuomet kiekvienas norintis gali iškelti savo klausimą ir pakviesti diskutuoti ta tema, prisijungti prie bet kurios kitos diskusijos ar… tiesiog „atsijungti“ ir pabūti su savimi – žodžiu, daryti visa tai, ką darytų įprastos kavos pertraukėlės metu…“

Pirmoji „ICF Lietuva“ organizuojama atvira erdvė bus sukurta Druskininkuose, Vasaros Koučingo Akademijoje.

Koučingo karavanas — keliaujanti per keturias šalis konferencija koučingo profesionalams bei verslo ir valstybinių organizacijų atstovams. Šiais metais neapsiribosime Baltijos šalimis, o persikelsime per jūrą ir nukaksime iki pat Helsinkio. Koučingo karavanas vyks lapkričio mėn. 10-13 dienomis. Galėsite pamatyti, išgirsti įdomius lektorius iš Lietuvos bei kitų šalių. O jei turite žinių bei patirties, kuriomis mielu noru dalinatės, kviečiame dalyvauti kaip lektorius. Konferencijos temą paskelbsime vėliau.

• Socialinis projektas „Laimė(k)“ — tai turbūt didžiausias iššūkis, reikalaujantis daug laiko, energijos, kūrybingumo, žmogiškųjų išteklių, bet teikiantis daugiausiai laimės. Kas yra šis projektas ir ko siekiame su juo? „Sėkmė nėra raktas į laimę. Laimė yra raktas į sėkmę.“(Albert Schweitzer)

Mūsų tikslas yra kuo daugiau žmonių supažindinti su koučingu ir pakviesti juos patirti realią koučingo naudą. Tris mėnesius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje mes tryse dirbsime su žmonėmis. Mes dalyvausime visuose susitikimuose, atliksime elektroniniu paštu gaunamas užduotis, skirsime laiko internetiniams seminarams (angl. webinar) ir individualiai dirbsime su koučingo specialistais.

Kol kas šis projektas yra tik idėjų lygmenyje. Detalesnę informaciją atsiųsime jums vėliau. Labai norėtume, kad jūs dalyvautumėte šiame projekte, už kurį tikimės gauti ICF Globai apdovanojimą mažų ICF skyrių kategorijoje.

Su šiuo projektu planuojame startuoti 2011 m. sausio mėn. 1 d. Iki to laiko viską planuojame suderinti ir paruošti taip, kad mūsų bei dalyvių sėkmė būtų garantuota nuo pat pradžių.

Pagal koučingo filosofiją vertingas ir ilgalaikis rezultatas, pasitenkinimą teikiantis pokytis pasiekiamas tada, kai koučingo specialistas ir klientas kartu kuria savo santykį, koučingo erdvę ir abu prisiima visišką atsakomybę už savo dalį koučingo procese. Tikiu tuo, kad „ICF Lietuva“ veikla bus sėkminga, jei mes vadovausimės minėtu principu. Todėl kviečiu jus pasidalinti pastabomis, idėjomis, lūkesčiais. Prisijunkite prie mūsų ir susikurkime kartu visa tai, kuo norėsime džiaugtis bei didžiuotis.

Rašykite adresu: leda@icf.lt