Tarptautinės koučingo savaitės apžvalga

Praūžė koučingo uraganas po Lietuvą.

Vasario 4-13 dienomis visoje Lietuvoje šventėme tarptautinę koučingo savaitę, kuri savo renginių gausa bei koučingo specialistų savanorišku dalyvavimu, dosniu savo žinių ir patirties dalinimu nė kiek nenusileido Kalėdoms. Rezultatai pranoko lūkesčius. Tai, kas įvyko, buvo tikras stebuklas ir čia norėčiau dar kartą padėkoti visiems Lietuvos koučingo specialistams, kurie negailėdami savo laiko ir energijos prisidėjo prie koučingo sampratos skleidimo:

Renginiai Vilniuje
Renginiai Kaune
Renginiai Klaipėdoje
Žiemos akademija
Ačiū ir mūsų rėmėjams, viešosioms įstaigoms ,,KTU regioninis mokslo parkas”, ,,Saulėtekio slėnis”, ,,Šiaurės miestelio technologijų parkas” bei viešbučiui Ararat (Klaipėda). Ši sinergija puikiai atspindi koučingo santykio esmę – koučingo specialisto bei jo kliento galingą sąveiką, nes tik kuriant kartu ir jaučiant besąlygišką tikėjimą bei palaikymą galima įgyvendinti drąsiausias svajones.

Galima pasidžiaugti tuo, kad vos per kelias dienas su koučingu galėjo teoriškai ir praktiškai susipažinti įvairiaus amžiaus ir įvairių profesijų atstovai įvairiuose Lietuvos miestuose, atėję su skirtingais tikslais, bet su nuoširdžiu smalsumu ir noru išsiaiškinti kur riba tarp mitų ir realybės, ką galima ir ko negalima vadinti šiuo pavadinimu, ką gali ir ko negali koučingas. Atrodo, apie tai šnekame jau ne pirmus metus, ir nors vis dar kyla šie klausimai, jie jau tapo brandesni, gilesni, bylodami apie mūsų visuomenės aukštesnę brandą koučingo srityje ir apie aukštesnę koučingo bei koučingo specialistų lygį.

,,ICF Lietuva” nepamiršo ir savo tobulėti siekiančių narių, kurie savaitę trūkusius koučingo įvykius vainikavo trijų dienų jau tradicija tapusia Žiemos Akademija. Šiais metais dėmesio centre buvo tas ypatingas santykis, kurio metu klientas auga kaip asmenybė ir tobulėja, kaip profesionalas, nes ne technikose esmė, o tokiame santykyje, kaip humanistinės psichologijos tėvas, Karlsas Rodžersas pastebėjo, kuriame klientas gali ugdyti savo sąmoningumą. Taip pat buvo sukurta erdvė koučingo įgūdžiams tobulinti ir gauti profesionalų grįžtamą ryšį arba dalyvauti supervizijose. Pusvalandis grįžtamo ryšio arba profesinės priežiūros pokalbis gali atstoti kelių dienų koučingo kursus profesionalaus tobulėjimo prasme. Kadangi šią vertę greitai pajuto ir Akademijos dalyviai, mes nusprendėme atnaujinti kasmėnesinius narių susitikimus.

Ką kiti ICF skyriai veikė lygiagrečiai su mumis, galite rasti čia (ten yra ir Lietuvos įvykių apžvalga):

http://www.coachfederation.org/coachingweek/index.cfm/intcoachingweek/share-ideas