ICF koučingo specialistų sertifikavimas: kas tai yra ir kas tai nėra?

Pastaruoju metu sulaukiame tokių klausimų: ką reiškia „ICF sertifikuotas koučingo specialistas“? Kaip tokį sertifikatą gauti? Kas jį išduoda? Ar Lietuvoje veikiančios koučingo mokyklos iš tiesų sertifikuoja koučingo specialistus?…
Iš karto norime pabrėžti, kad jeigu koučingo specialistas įvardija, jog turi ICF sertifikatą ar yra kitaip sertifikuotas ICF, tai visų pirma turi reikšti, kad jis:

  1. Yra išlaikęs atitinkamą egzaminą, kurį organizuoja ICF,
  2. Yra sukaupęs atitinkamą klientų apmokėtų koučingo praktikos valandų skaičių
  3. Yra praėjęs ICF patvirtintus koučingo praktikos mokymus, kuriuose mokoma koučingo kompetencijų.

Šis sertifikavimas yra trijų lygių: ACC (Associate Certified Coach), PCC (Professional Certified Coach) ir MCC (Master Certified Coach).
Jokių kitokių pažymėjimų ar apdovanojimų, išskyrus šiuos tris kompetencijos lygius pažyminčių sertifikatų, ICF neišduoda.
Šiuo metu Lietuvoje pagal šią sistemą yra sertifikuoti dešimt koučingo specialistų.
Painiava atsiranda tuomet, kai koučingo specialistai, kurie baigė Lietuvoje ar užsienyje organizuojamus mokymo kursus, pasiskelbia esą sertifikuoti ICF, nors galbūt ICF tik patvirtino, kad programa, kurią jie yra praėję, atitinka ICF standartus, t.y. joje dėstomos ir praktikuojamos koučingo kompetencijos.
Tokios programos baigimas, net jei ant sertifikato puikuojasi ICF ženklelis, dar nereiškia, kad šis sertifikatas atitinka aukščiau minėtą ICF sertifikavimo sistemą.
Tokių mokymų baigimas – pirmas žingsnis link ICF sertifikavimo, nes reikia sukaupti reikalingas (ir klientų apmokėtas!) koučingo praktikos valandas bei išlaikyti atitinkamo sudėtingumo koučingo teorijos ir praktikos egzaminą.

Daugiau apie ICF sertifikavimą rasite čia.