Kaip koučinge išlaikyti tinkamą „imti – duoti“ santykį?

Sabina Kulijeva, PCC – verslo koučingo specialistė, ICF narė, asocijuota CCL (Center Creative Leadership) narė, sertifikuota neurolingvistinio programavimo trenerė.

Kas svarbiausia koučingo specialisto darbe?
Sukurti supratimo, aiškumo atmosferą, skirti deklaruojamą nuo tikro ir, žinoma, išmokti valdyti dėmesį. Tiek savo, tiek kliento. Šalia to svarbus ir energijos valdymas. Tam, kad tai galėtų vykti, pirmiausia reikia valdyti tai, ties kuo sutelkiamas koučingo specialisto ir kliento dėmesys.
Kiekvienas žmogus turi susiformavusius savo prioritetus, susijusius su dėmesio koncentravimu – vieni fokusuojasi į problemą, kitį – į sprendimą, dalinimąsi atsakomybe arba kaltų paiešką, į praeitį, dabartį arba ateitį, į save arba į kitus. Ir būtent šis susifokusavimas neleidžia klientui savarankiškai išspręsti norimo klausimo.

Imti-duoti santykis.
Kokie pavojai slypi šiame santykyje ir kuo gresia šio santykio išbalansavimas? Koučingo specialistas, kaip ir bet koks kitas žmogus, turi savus dėmesio koncentracijos prioritetus. Dažniausiai į koučingą dėl to ir ateiname, kad savyje turime gebėjimą susitelkti į kitą žmogų ir padėti jam spręsti iškilusius klausimus, tačiau šis polinkis gali tapti ir spąstais, į kuriuos patekę, prarandame savo energiją.

Metodai, padedantys išlaikyti koučingo specialisto energiją
Tam, kad būtų įmanoma ilgai ir sklandžiai dirbti koučingo specialisto darbą ir tuo pat metu gyventi visavertį gyvenimą, labai svarbu aiškiai žinoti, kaip mes eikvojame savo energiją ir kaip ją atstatome.
Šio susitikimo metu ir išsiaiškinsime, kaip reikėtų sukurti tokį santykį, kuris padėtų klientui atrasti savo energijos šaltinį, o ne atiduoti savo ir taip išvengti profesinio perdegimo.

Laikas: liepos 18 d., 19 val.
Vieta: viešbutis „Artis“
Registracija: milana@icf.lt
Kaina: nariams dalyvavimas nemokama, svečiams – 20 LTL.