Lyderystė = koučingas (…beveik)

Koučingo tema skambėjo ir šią savaitę pasibaigusioje HR savaitės konferencijoje. ICF Lietuva narė, buvusi ICF Global valdybos pirmininkė  Leda Turai (MCC), šioje konferencijoje  skaitė pranešimą “(Ne)nusinulinimo principai” ir pakvietė į koučingą pažiūrėti iš kitų perspektyvų.

Pirmiausia, sugretinant koučingo ir lyderystės apibrėžimus, galima pamatyti daug panašumų, pvz. dėmesį žmogaus įgalinimui ir įkvėpimui vardan puikių pasiekimų. 

Be abejo tarp šių apibrėžimų yra ir skirtumų. Šiuolaikinėje lyderystėje yra labai svarbu žengti koja kojon su besikeičiančia verslo aplinka ir išsiugdyti mentalitetą, kuris remiasi atnaujintu, situacijai adekvačiu mąstymo įpročiu. Labai lengva nepastebėti, kaip įsišaknijusios nuostatos įtakoja pasaulėžiūrą. Žinių įgijimas ir įgūdžių ugdymas dažniausiai mąstymo brandos reikšmingai nepakeičia.

 

 

Lyderystės tyrimai atskleidžia, jog lyderio mąstymo branda (angl. sense-making) gali nulemti iki 8 kartų geresnius rezultatus. 

Pasirodo, jog neanalizuodami savo, kaip lyderio, identiteto pamatinių nuostatų bei elgsenos reaktorių, lyderiai dažnai savo veiklą “nunulina”. T.y. norėdami būti sėkmingi ir pranašesni už kitus, nekokybiškai išgirsta ar ugdo darbuotojus; rodydami savo ekspertiškumą, žinojimą, neskatina visiško atvirumo ir nesužino reikšmingų detalių ir pan.

Kaip to išvengti arba kaip būti sąmoningesniu įvairiose lyderystės situcijose? Vienas iš būdų – dirbti ar revizuoti mąstymo modelius partnerystėje su kouču.

ICF Lietuva koučingo specialistai: http://www.icf.lt/nariai/