Metinė ICF Lietuva Koučingo konferencija 2014

Metinė ICF Lietuva Koučingo konferencija 2014 

Data: lapkričio 27 d.
Vieta: „Karolinos konferencijų centras“, Sausio 13-osios g. 2, Vilnius
Kaina: iki lapkričio 20 d. 99 eurai (342 Lt) ir 69 eurai (238 Lt) ICF nariams. Nuo lapkričio 21 d. 139 eurai (480 Lt) svečiams ir 109 eurai (376 Lt) ICF nariams.
Registracija: http://goo.gl/forms/cQfjyTIaTH arba milana@icf.lt

Pranešėjai ir temos

Daniele Bevilacqua (PCC) yra aukščiausio lygio vadovų koučingo specialistas ir fasilitatorius. Daniele dirba su lyderiais, siekiančiais prasmingų ir tvarių pokyčių. Jo požiūris į koučingą savyje talpina dvi didžiausias aistras, kurios gimė per 25 metus, dirbant su žmogaus potencialo atskleidimu. Pirmoji, praktinė, orientuota į rezultatą, yra gimusi iš asmeninės patirties vadovaujant įvairioms verslo įmonėms. Antroji, holistinė, orientuota į pokyčių procesą, ir pirmiausia atsiskleidė aukščiausio lygio vadovų paieškose, o vėliau ugdant žmones.
Daniele yra koučingo profesionalas, Harvardo verslo mokykloje įgijęs verslo magistro laipsnį. Be nuosavos koučingo praktikos, jis taip pat yra tarptautinės Koučingo Akademijos direktorius ir treneris. 2011 metais Daniele buvo ICF Italy prezidentas.  

Profesionalaus koučingo vertė: tai, ko Harvardo verslo mokykla pamiršo mane išmokyti
Pastaraisiais metais verslo pasaulyje koučingas tapo madinga tema.  Ar tai tik dar viena užgaida, ar jam lemta išlikti?  Ir kokia jo vertė individui bei visai organizacijai? Ar koučingas vertas investicijos?  Ir kas, pagaliau, tai gali įrodyti? Kas turėtų edukuoti koučingo “vartotoją” apie tai, kaip turi atrodyti tinkama koučingo paslauga, kad iš tiesų gautų laukiamos naudos? Kokie yra koučingo metodai  ir kas, atrodo, iš tikrųjų veikia?
Šio pranešimo tikslas – patirti trumpą kelionę po koučingo pasaulį, praplėsti žinojimo ribas, padidinti pasitikėjimą koučingu, nepriklausomai nuo to, ar esate koučingo specialistas ar klientas ir parodyti praktiškus, nesudėtingu žingsnius, kurie padės išgirstą informaciją paversti veiksmais.
Praktinė sesija.  100 pirmųjų dienų: koučingo taikymas vadovų adaptacijos proceso metu
Neabejotinai pats sudėtingiausias pokytis, su kuriuo susiduria bet kuris vadovas yra naujo organizacinio vaidmens prisiėmimas – ir tai taikoma tiek naujiems vadovams,  kurie į organizaciją ateina iš “išorės”, tiek tiems, kurie daro karjerą įmonės viduje.  Užėmus vadaujančias pareigas yra tiek daug  dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, todėl nenuostabu, kad ne visi vadovai šį iššūkį įveikia sėkmingai.  Ir kuo aukščiau organizacinėje hierarchijoje yra naujasis vadovas, tuo didesnę kainą sumokame nesėkmės atveju.
Sėkminga naujo vadovo adaptacija yra svarbi daugeliui suinteresuotų šalių, todėl tampa itin svarbiu momentu, kai koučingas gali organizacijai sukurti didžiausią vertę.
Šioje sesijoje sužinosime, kaip pasitelkiant koučingą, dirbti su naujais vadovais ir padėti jiems sėkmingai adaptuotis.

Lynn Skotnitsky (PCC) yra Profesionali koučerė ir suaugusių pedagogė, turinti daugiau nei 25 metus patirties koučingo srityje Kanadoje ir už jos ribų. Jos specializacija –  lyderystės kompetencijų lavinimas bei tarpkultūrinė komunikacija ir integracija tarp individų, komandose, organizacijose ir bendruomenėse.
Erickson Coaching International  koučerių trenerė Lynn gyveno 5 ir dirbo 16 valstybių.  Ji parengė  ir vedė daug skirtingų seminarų, komandinių projektų, strateginio planavimo sesijų bei  daugiašalių partnerių konsultacijų mokslo, sveikatos apsaugos, kaimynystės planavimo, finansų, turizmo vystymo, organizacinio valdymo ir tarpkultūrinės integracijos sferose.

Lynn Skotnitsky. Padėk ir klestėk: profesinis koučingo specialistų tobulėjimas bendruomenėje
Mums kaip žmonėms yra natūralu kiekvienoje situacijoje klausti savęs: „o kokia man iš to nauda ?“ Šios 3 valandų trukmės seminaro metu šitą klausimą pakeisime kitu: „kuo aš galiu prisidėti prie profesinės bendruomenės klestėjimo tuo pačiu gaudamas naudos sau ?“
Po šios sesijos dalyviai:

  • Supras esminius profesinio mokymosi dalyvaujant bendruomenės veikloje aspektus ir naudą koučingo specialistams
  • Bus padiskutavę 5 autentiškomis esminių koncepcijų temomis, kurios sukuria socialinę naudą ir priklausomybe grupėse: galimybės, įvairovė, nauda, atsakomybė ir įsipareigojimas
  • Suvoks kaip koučingo principai atsispindi bendruomenės vystymosi eigoje
  • Patirs intensyvų bendradarbiavimą nedidelėse grupėse ir pamatys kokia jėga slypi jose.
  • Labiau suvoks savo vadovavimo potencialą, suvoks įvairovės naudą ir labiau įsipareigos „bendram labui“
  •  Aiškiai suvoks, kad kiekvienas individas gali patenkinti savo tobulėjimo poreikius unikaliu bendruomenės kūrimo būdu
  • Suvoks kaip asmeninis augimas yra susijęs su bendruomenės augimu.

 Lėda Turai-Petrauskienė yra ICF pasaulinės valdybos narė ir viena iš 674 pasaulyje MCC (Master Certified Coach) kvalifikaciją turinčių koučingo specialistų. Ji turi daugiau nei 15 metų tarptautinio darbo patirties  pelno ir ne pelno siekiančiose organizacijose bei akademinėje srityje.

Ką atskleidžia naujausi globaliu mastu atlikti tyrimai apie koučingo naudą ir jo taikymą organizacijoje?
Didžiausia pasaulyje koučingo specialistų asociacija, ICF (Tarptautinė koučingo specialistų federacija), vienijanti 25000 koučingo specialistų 123 šalyse yra koučingo profesijos lyderė, kuri nustato profesinius standartus bei etikos reikalavimus koučingo specialistams, patikrina jų kvalifikaciją ir akredituoja koučingo mokyklų programas.
ICF bendradarbiaudama su tokiomis organizacijomis kaip PriceaterhouseCoopers ir Human Capital Institute atlieka globalaus masto tyrimus apie koučingo plėtrą, jo taikymą ir naudą organizacijų kontekste. Šviežiausi tyrimų rezultatai atskleidė labai įdomius faktus apie tai kaip ir kodėl pasaulio organizacijos kuria ir puoselėja koučingo kultūrą, kokio pasirengimo ir kokios kvalifikacijos jos reikalauja iš vidinių bei išorinių koučingo specialistų, kam, kaip ir kokiu tikslu organizacijos renkasi įvairias koučingo formas ir kokie rezultatai džiugina jas labiausiai. Šios konferencijos metu turėsite progą išgirsti karščiausias naujienas ir įvairias istorijas, kurios kalba apie save.

Brigita Kaleckaitė –Vilniaus ir Rygos geštalto institutų psichoterapeutė ir dėstytoja, Europos geštalto terapijos asociacijos narė ir „Swedbank“ personalo valdymo specialistė. Brigita konsultuoja žmones individualiai ir veda psichoterapines grupes, turi Europos psichoterapeuto sertifikatą (ECP). Geštalto terapija domisi nuo 2004 m., mokėsi Rygos ir Hamburgo geštalto institutuose, prieš du metus pabaigė supervizorių programą Sankt Peterburge. Šiuo metu lektorė gilina savo žinias  tarptautinėje geštalto programoje Italijos geštalto institute Romoje. Brigita veda įvairius teminius geštalto mokymus Lietuvoje, Latvijoje ir Gruzijoje, bei dirba personalo valdymo srityje Stokholme ir Vilniuje.

Pokyčių valdymas ir geštalto principai organizacijose
Pokyčių valdyme geštalto konsultantai remiasi pagrindiniais geštalto psichoterapijos principais. Galbūt todėl, kad ši terapijos kryptis yra labai praktiška ir jos pagrindinės idėjos kalba apie pokytį, kaip apie nuolatos mūsų gyvenime vykstantį procesą, geštalto principus lengva suprasti ir perteikti organizacijų vadovams, projektų vadovams ir personalo valdymo specialistams. Pokyčiai – tai nėra kažkas netikėto ir atsiradusio tik šiandien, globalizacijos ir informacinių technologijų laikais. Žmogus ir organizacija yra gyvas organizmas, nuolatos besikeičiantis ir bendraujantis su aplinka, kitais žmonėmis ar organizacijomis. Priešintis pokyčiams ar juos greitai priimti – abu adekvatūs ir reikalingi procesai, svarbiausia yra išbūti šiame procese ir įsisąmoninti, kas su manimi (ar organizacija) vyksta? Kaip aš ir organizacija jaučiasi pokyčių metu? Kokie yra mano ir organizacijos pagrindiniai elgesio modeliai? Kurie iš šių modelių man (organizacijai) trukdo arba padeda?
Prezentacijos metu lektorė palies šias temas ir papasakos apie geštalto požiūrį į pokyčių valdymą. Taip pat bus pateikti praktiniai pavyzdžiai iš darbo organizacijose ir apžvelgti įrankiai, kuriais galima naudotis organizacijų konsultavime ar dirbant su įmonių vadovais individualiai.

 Oleg Kovrikov (ACC) yra praktikas, turintis patirties verslo valdyme, taip pat koučingo specialistas ir psichologas. Olegas mokėsi įvairiose mokyklose, dalyvavo tarptautinėse konferencijose bei turi praktikos dirbant su  organizacijų aukščiausio lygio vadovais. Olegas save įvardija kaip sportininką ir ieškotoją, kuris sau kelia didelius tikslus tokiose sferose, kuriose dar neturėjo patirties, bet pasiekia rezultatų. Jis yra kūrybiška asmenybė, kurianti naujus produktus skirtingose “žaidimo” aikštelėse (kinas, teatras).

Būti „įjungtu“
Ar aš tampu, ar mane formuoja aplinka? Kiek priklauso nuo manęs, kiek nepriklauso?
Anksčiau galvojau, kad aš viską kuriu pats, tame tarpe ir save patį. Procesai nepasikeitė, tik daugiau tampu gyvenimo kaitos stebėtoju. Į kažką sureaguoju, atsiliepiu. Ir net čia galvoju, kiek tame yra mano valios pasirinkimo, o kiek laisvos intencijos tekėjimas. Man patinka būti laisvoje intencijoje, tekėti kartu su gyvenimu. Daugiau harmonijos ir santykio. Daugiau sąmoningumo. Nors žymiai mažiau atsakomybes. Aš nieko nesiekiu, o tampu laidininku. Dievo valios instrumentu. Kaip šokis, kuriame svarbu tik jausti partnerį ir muzikos ritmą, visa kita kūnas pats daro. Kitais žodžiais vėl tampu „mėsos gabalu“, be koncepcijų ir psichologizmų. Toks būdas gyventi ir dirbti koučinge man patinka. Todėl vis dažniau būtent tokiame formate ir esu.
Apie tokį gyvenimo ir koučingo formatą bus ir mūsų susitikimas. Kiek jis įmanomas šiuolaikinio gyvenimo ritme? Kaip iš jo pereiti prie konkrečių sprendimų ir atsakomybių? Kaip tokiame formate būti autentišku ir efektyviu? Kaip toks formatas keičia koučingo specialisto darbą?

Paulius Ratė (PCC), Erickson Certified Professionl Coach (ECPC), UAB „Profesionalų Aljansas“ partneris, koučingo specialistas, konsultantas. Erickson College International (Kanada) treneris bei atstovas Lietuvoje. Velocity Learning (Kanada) treneris.

Šešėlinis koučingas, arba koks šešėlis padeda tobulėti.
Dažna situacija: koučingo sesijose klientas patiria galingas įžvalgas, išsigrynina tikslus ir sukuria veiksmingus jų įgyvendinimo planus. Laukia įgyvendinimo etapas su savo neapibrėžtumu, klystkeliais ir užbaigimo džiaugsmu.
Ar gali koučingo specialistas lydėti klientą ir toliau, perkeliant sukurtas strategijas į praktiką, ugdant konkrečius praktinius įgūdžius? Ar tai vis dar koučingas? Kokių apčiuopiamų rezultatų gali tikėtis koučingo klientas ir organizacija?
Tai – interaktyvus procesas, kurio metu galėsite ne tik susipažinti su šešėlinio koučingo modeliu, bet ir padiskutuoti bei išbandyti jį praktiškai.

Rūta Klimašauskienė. Koučingo specialistė, edukologė, sertifikuota kūrybingumo ugdymo konsultantė,  lektorė, socialinių mokslų daktarė. Gilinasi ir nuolat domisi kūrybingumo skatinimo, psichologijos, neuromokslo naujovėmis. Veda patirtinius mokymus kūrybinio mąstymo ugdymo, emocinio intelekto vystymo, pokyčių valdymo, asmeninio tobulėjimo ir kitais klausimais. Yra jaunų žmonių, siekiančių realizuoti save ir įgyvendinti savo idėjas mentorė. Rūta dirba su meile ir įkvėpimu!

Kūrybingumas: Ma(ąs)tyk kitaip!
Šiame užsiėmime Rūta įtrauks jus į kitokią veiklą – veiklą, kurioje ma(ąs)tysime rankomis, klausysime akimis. Tai kūrybingumo ir meno terapijos metodais grįstas užsiėmimas. Meno terapija yra veiksminga priemonė, padedanti žmogui įgauti vertingos patirties, atrasti pozityvių pokyčių idėjų, harmoningo augimo ir tobulėjimo galimybių. Tai įtraukiantis būdas, padedantis įvairių tipų žmonėms geriau suvokti save, įsisąmoninti savo subjektyvią patirtį ir pamatyti jiems geriausiai tinkantį veikimo būdą. Užsiėmimo metu išbandysime keletą kūrybinių metodų, aptarsime būdus, kaip juos galima integruoti į tradicinį koučingo pokalbį.