Vasaros koučingo akademija 2016

Pristatome ICF LIETUVA vasaros  akademijos 2016 m. gegužės 28-29 d. programą. 
LAIKAS LEKTORIUS/TEMA APRAŠAS
PIRMA DIENA9.00 – pasitikimo kava, registracija
9.30 – 10.30 Giedrė Lesmaitytė (ACC). ICF Lietuva – apie ką tai? Ar žinote kas yra ICF Global? O kas yra ICF Lietuva? Mus, kaip atskirtus komandos narius, esame tikri jau pažystate arba greitai pažinsite, tačiau ką veikiame kartu, kuo gyvename ir ko siekiame? Kam reikalinga ši organizacija ir kaip ji veikia? Kuo ji gali būti naudinga jums?Pranešimo metu Giedrė pristatys ICF Lietuva naujienas bei praktiškai pažvelgs į organizacijas ir jų veikla panaudodama asmeninį pavyzdį. Galiausiai pakvies prisijungti prie komandos tobulėti ir dirbti kartu mūsų profesijos ir kiekvieno atskirai labui.
10.30-10.45 Pertrauka
10.45-12. 15 Joanna Czarnecka, Norbert Grzybek.Provokacinio koučingo metodai (I) Užsiėmimas skirtas koučingo specialistams, ieškantiems, kaip dinamiškai dirbti su „linkusiais užstrigti“ klientais, kaip pilnai atiduoti atsakomybę už veiksmus ir sprendimus; terapeutams, kurie ieško, kaip greičiau „prisikasti“ prie problemos priežasčių, pasipildyti diagnostikos įrankiu ir efektyviau dirbti su kliento demonais bei abstrakcijomis; vadovams, kurie nelabai žino, ką daryti situacijose, kai žmonės „pučia miglą“, „buria“, gaišta laiką bambėjimams ir nepasako to, ką iš tiesų norėtų; mokytojams ir ugdytojams, kurie ieško naujų ugdymo bei motyvavimo būdų. Šio susitikimo tikslas – susipažinti su provokacinio koučingo metodu, pagrindiniais jo principais ir taikymo galimybėmis bei esminiais šio metodo įrankiais.
12.15-13.15 Pietūs
13.15-14.30 Joanna Czarnecka, Norbert Grzybek.Provokacinio koučingo metodai (II) Toliau tęsime pažintį su provokacinio koučingo metodu ir kviesime nuotykiui su provokatyvios komunikacijos menu – kaip išmoningai žmones skatinti veiksmams, tobulėjimui (įskaitant moksluose), pokyčiams, vadinti daiktus savo vardais, išlaikyti distanciją tarp savęs ir aplinkos, paskatinti smalsumą ir motyvaciją. Susipažinsime, kuo skiriasi provokatyvumas ir provokacija bei keliais pagrindiniais provokatyviais metodais.  Ši patirtis leis jums suvokti, kaip ir kiek norite išplėsti savo įgūdžius bei kiek norite ar ne (kiek priimtina ir ne) taikyti provokacinį koučingo metodą savo veikloje.
14.30-14.45 Pertrauka
14.45-15.45 Dainius Baltrušaitis (PCC).Gyvenimas yra paprastas, kol mes jo patys nepadarome sudėtingu. Drauge su akademijos dalyviais diskutuosime apie tai, kas yra paprastumas (angl. simplicity) ir kaip jis „įsikomponuoja“ koučingo procese ir koučo darbe.
15.45-17.30 Sybren Tuinstra. Kaip parduoti koučingą? Baigei koučingo mokyklą, turi galybę tavo žinias bei sugebėjimus patvirtinančių sertifikatų, nemažai patirties įvairiuose kontekstuose, buvę klientai atsiliepia apie tavo sugebėjimus puikiai,  bet… „gyvenimas iš koučingo“ vis dar svajonė, o ne realybė? Galbūt jau gavai taip lauktą ICF akreditaciją, bet klientų kaip nėra, taip nėra? O galbūt tiesiog pavargai dirbti su tais klientais, kurie pasirodo, bet jie yra ne tie, su kuriais vis tik norėtum dirbti? Jei nors į vieną iš šių klausimų atsakei „taip“ – šis užsiėmimas kaip tik Tau! Tai praktinis patyriminis workshopas, kuris privers susimastyti ir pažvelgti kitaip bei pradėti kurti savo asmeninę efektyvią pardavimų strategiją.
17.30-18.00 Dienos apibendrinimas ir esminės įžvalgos
18.15- 19.15 Vakarienė ir laisvas vakaras
ANTRA DIENA
8.00 – 9.00 Pusryčiai (nakvojantiems)
9.00 – 10.30 Danguolė Kraskauskienė, dr. Rūta Klimašauskienė.Pajusk Koučingą © Šio patirtinio užsiėmimo metu pristatomas naujas bazinis koučingo pažinimo modelis ir per situacinę užduotį pateikiamas visas koučingo procesas – nuo susipažinimo su „klientu“ iki sesijos užbaigimo ir rezultatų aptarimo. Ši užduotis leidžia per pakankamai trumpą laiką geriau suvokti, kas yra/nėra koučingas, kas yra tinkamas/netinkamas koučingo sesijos rezultatas ir ką iš tiesų reiškia „judėti klientui tinkamu greičiu ir būdu“. Kadangi šios patirtinės užduoties „koučingo“ objektas yra atsietas nuo dalyvių asmeninių išgyvenimų, koučingo specialisto rolę atliekantys asmenys gauna itin atvirą grįžtamąjį ryšį iš savo „klientų“, taip pat vyksta bendra refleksija grupėje. Atlikdami šią užduotį, koučingo specialistai pamatys savo darbo metodus iš šono, kiek yra pasitikima savimi, valdo procesą ir tuo pačiu pasitiki klientu, taip pat bus didinamas koučo sąmoningumas, kai sesijoje vadovaujasi klausimu „Ar tai, ką darau, yra geriausia mano klientui šiuo metu?“. Ši perspektyva leis pamatyti, kaip ICF koučingo kompetencijos atsispindi koučingo specialisto veiksmuose, kiek jis jas taiko intuityviai, o kur reikia jas sąmoningai vystyti.
10.30-10.45 Pertrauka
10.45-12.15 dr. Aistė Diržytė.Savi-reguliacijos mechanizmai dirbant su žmonėmis Ko reikia, kad galėtume gerai atlikti savo darbą, bendraudami su žmonėmis? Pirmiausiai – žinoti, kokių rezultatų siekiame. Taip pat svarbu: pažinti žmones, su kuriais dirbame, suprasti socialinių procesų dėsnius ir mechanizmus. Visgi to nepakanka. Kad būtume veiksmingi, labai svarbu savi – reguliacija – gebėjimas pasirūpinti savo jausmais, emocijomis, psichofiziologinėmis reakcijomis, kad jos ne trukdytų, kaip kartais nutinka, bet, priešingai – padėtų, apdovanotų mus didesne energija, iniciatyva, gyvumu. Užsiėmimų metu kalbėsime, ką daryti streso metu, kaip gerinti komunikacijos kokybę, tinkamai pasirūpinant savo psichologine gerove.
12.15-13.15 Pietūs
13.15-14.30 dr. Rasa Katilienė.Dvasinio intelekto įgūdžių ugdymas  Dvasinis intelektas (SQ) yra pakankamai nauja sąvoka mokslo kontekste ir skiriasi tiek nuo racionalaus (IQ), tiek ir nuo emocinio (EQ) intelekto. Ugdant dvasinio intelekto įgūdžius, atsiranda galimybė žmogaus pasaulėžiūroje išskirti dvasingumą, keisti prasmingo gyvenimo pagrindus, suvokti kuriamo pasaulio tarpusavio priklausomybę. Dvasinis intelektas padeda atskleisti savojo „aš“ ir Būties suvokimą, savąjį ir socialinį meistriškumą. Pranešimo metu bus pristatytas vienas ir naujesnių teorinių ir praktinių darbų apie dvasinio intelekto įgūdžių ugdymą.
14.30-14.45 Pertrauka
14.45-16.00 Oleg Kovrikov.Santykis ir dialogas Santykis ir dialogas sukuria ryšį, o šiame procese vyksta transformacija. Susitikdami su savimi, su kitu, su pasauliu, mes keičiamės ir šio susitikimo kokybė lemia pokyčių kryptį ir kokybę. Mokėdami kurti kokybišką santykį, suteikiame kokybę patiems pokyčiams. Pokyčiai tampa esmė, jie įgyja autentišką kryptį. Kokybiškame santykyje pokyčiai gali vykti itin lengvai. Susitikimo temą bus atskleidžiama per patyrimą ir suvokimą, bus dalinamasi savo patyrimais, savo sėkme ir nesėkme kuriant santykius su savimi ir klientais. Iš kitos pusės, mūsų susitikimas jau savaime bus santykis ir dialogas, todėl būsiu arti dalyvių ir jų poreikių. Susitiksim, kursim santykį, suvoksim ir pasikeisim J
16.45-17.30 Diskusijos apibendrinant dviejų dienų patirtį
Vasaros koučingo akademijos uždarymas

REGISTRACIJOS FORMA

Vasaros akademijos programa 2016 atsispausdinti

 RENGINIO VIETA: Tony Resort. UAB „Anupriškių parkas“. Anupriškių k. 2, Trakų r. LT – 21100, Lietuva (GPS koordinatės: 54.70604 / 24.901904 arba tinklapyje http://www.tonyresort.lt/lt/kontaktai – žr. žemiau esantį žemėlapį)

RENGINIO KAINA: 150€  (registruojantis renginio dieną – 180€)

 ICF Global nariams: 120€

 Į kainą įeina maitinimas abi dienas ir kava/arbata bei užkandžiai pertraukų metu.

Tie, kurie pageidauja nakvoti, nakvynę gali užsisakyti savarankiškai Tony Resort administracijoje, tel. nr: +370 611 44445 arba  +370 700 39890; el. paštas – hotel@tonyresort.lt Registruodamiesi nakvynei būtinai informuokite, kad esate ICF Lietuva Vasaros akademijos dalyvis – gausite nuolaidą 😉

 Atsiskaityti galima TIK pavedimu:

 Asociacija ICF LITHUANIA
Įm. kodas: 301673166
A/s: SEB bankas: LT707044060006370380

DĖL RIBOTO DALYVIŲ SKAIČIAUS, VIETA REZERVUOJAMA TIK GAVUS PAVEDIMĄ.
NUOLAIDOS GRUPĖMS NETAIKOMOS.

LEKTORIAI

Giedre Lesmaityte (ACC) – Tarptautinės koučingo federacijos (ICF) padalinio Lietuvoje (ICF Lietuva) prezidentė, koučingo specialistė, Oxford Brookes Universiteto „Koučingo ir Mentorystės praktikos“ magistro studijų studentė, mokymų trenerė. Giedrės tikslas – stiprinti koučingo profesiją Lietuvoje panaudojant tarptautinę patirtį bei žinias, kurias ji įgijo daug metų gyvendama, mokydamasi ir dirbdama užsienyje.  Vis dar daug  keliaudama darbo ir mokslo reikalais bei aktyviai bendradarbiaudama su koučingo specialistais iš viso pasaulio,  ji nuolatos ieško naujų galimybių bei idėjų, kurias galėtų pritaikyti įgyvendinant ICF Lietuva tikslus.

  Joanna Czarnecka – koučingo specialistė, mokymų trenerė, pedagogė, terapeutė. Turi daugiametę mokymo patirtį, taip pat ugdant sąmoningumą ir tapatumą asmenims bei komandoms. Yra daugelio novatoriškų sudėtingų organizacijų kultūros pokyčių programų autorė. Dirbo kaip art-terapeutė ir soc-terapeutė. Provocare – Provokatyvios Komunikacijos Instituto Lenkijoje bendraįkūrėja.
  Norbert Grzybek – koučingo specialistas, mokymų treneris, konsultantas. Turi virš 12 metų ir 4000 pravestų mokymo valandų patirties. Noriai dirba su ten, kur žmonėms sunku susikalbėti, o nori padaryti geriau/lengviau/veiksmingiau. Ir nesvarbu, tai komanda, šeima, ar vadovo-pavaldinio atvejis. Propaguoja žmogaus potencialo atskleidimo metodus ir galimybę susitarti, nepaisant skirtumų ar konfliktų. Provocare – Provokatyvios Komunikacijos Instituto Lenkijoje bendraįkūrėjas.

 

  Dainius Baltrušaitis (PCC) – koučingo specialistas, psichologas, ekonomistas ir vadybininkas, mokymų lektorius ir konsultantas, turintis daugiau nei 12 metų individualaus ir komandinio koučingo patirties dirbdamas kaip konsultantas įvairiose organizacijose. Naudodamas Susitelkimo į sprendimus metodą (savo šaknis turintį šeimos terapijoje, kartu su Steve de Shazer ir Insoo Kim Berg darbais), apjungdamas World Cafe, Atviros Erdvės, Subalansuotų rodiklių ir kitas technikas, Dainius dirba/-o su daugeliu Lietuvos ir užsienio įmonių. Jis taip pat nuolatos dalyvauja įvairiuose organizacijų vystymo projektuose kaip konsultantas. Dainius turi daugiau nei 17 metų patirties vadovaujančiose pareigose, dirbdamas su įvairiomis komandomis. Dainius taip pat yra SOL tarybos narys (Pasaulinis Susitelkimo į sprendimus organizacijose tinklas), vienas iš ASFCT (Susitelkimo į sprendimus kokybės vystymo konsultavime ir mokymuose asociacijos) steigėjų, ICF (International Coach Federation) narys. Jis skaito pranešimus konferencijose ir mokslo įstaigose įvairiose valstybėse Susitelkimo į sprendimus, paprastumo ir kompleksiškumo, organizacinių pokyčių, koučingo ir organizacijos vystymo temomis. Dainius laisvai kalba ir veda sesijas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, gyvena Kaune, kartu su žmona Živile augina keturis vaikus, yra aistringas džiazo gerbėjas, groja pianinu ir dievina gerą maistą.

Sybren Tuinstra – lektorius, koučingo specialistas, The Coaching Square Nederlands – akredituotų koučingo specialistų tinklo bei ICF akredituoto koučingo instituto vadovaujantis partneris, ICF Nyderlandai prezidentas.

Įvairapusė daugiametė patirtis tarptautinėse organizacijose KLM Royal Dutch Airlines bei TNT Express padėjo Sybren gerai suprasti organizacijų poreikius bei koučingo pridedamąją vertę jose. Šias žinias šiandien Sybren taiko padėdamas organizacijoms rasti tinkamiausius koučingo specialistus, o koučingo specialistams tobulėti bei rasti savo klientus.

 
Danguolė Kraskauskienė – profesionali mokymų lektorė, nuo 2005 m. vedanti profesinius bei įvairios tematikos saviugdos mokymus. Unikalios programos, skirtos viešosios kalbos įgūdžiams vystyti, autorė. Visų savo vedamų užsiėmimų metu ypatingą dėmesį skiria tam, kad atsiskleistų dalyvių individualumas bei būtų suformuoti tvarūs praktiniai įgūdžiai – lyderystės, iškalbos, laiko planavimo bei darnaus komandinio darbo. Lektorės seminarai išsiskiria interaktyvumu, kryptingumu bei palaikymo atmosfera, kuri leidžia dalyviams naujai atrasti bendradarbiavimą ir motyvaciją veikti. Danguolė yra sertifikuota koučingo specialistė – Belgijos tarptautinės lyderystės ir koučingo (ugdomojo vadovavimo) mokyklos „Nova Terra Coach Training & Corporate Development“ absolventė. Nuo 2013 m. nuosekliai dirba profesinio koučingo srityje bei nuolat tobulina psichologijos žinias. Nuo 2014 m. Tarptautinės koučingo federacijos ICF Global ir ICF Lietuva narė.  Blogo, skirto saviugdai autorė.

  dr. Rūta Klimašauskienė – personalo valdymo konsultantė, koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota kūrybingumo ugdymo konsultantė, socialinių mokslų daktarė. Knygos tėvams apie vaikus ir jų sprendimus „Patarti negalima. Pasitikėti“ bendraautorė.

Gilinasi ir nuolat domisi psichologijos, neuromokslo, kūrybingumo skatinimo naujovėmis. Šiuo metu podiplominėse studijose mokosi psichodinaminės organizacinės ir gupių terapijos. Konsultuoja įmones darbuotojų motyvavimo, įsitraukimo didinimo, lojalumo stiprinimo klausimais, padeda rasti atsakymus, kodėl neveikia komandos formavimo renginiai ir kitos dažnai taikomos motyvacinės priemonės. Atlieka mikroklimato, darbuotojų motyvacijos ir įsitraukimo tyrimus. Kuria mokymų programas ir veda praktinius, patirtinius mokymus darbuotojų motyvavimo, vadovavimo, emocinio intelekto lavinimo, darnaus komandos darbo, komunikavimo, efektyvaus tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo, savęs pažinimo, kūrybingumo temomis.

 prof. dr. Aistė Diržytė – klinikinė psichologė (nuo 1997 m.), socialinių mokslų daktarė (nuo 2001 m.), UAB Vadybos ir psichologijos instituto direktorė. Mokslinį darbą pradėjo dirbti 1996 metais, kai buvo atsakinga už psichosocialinių sveikatos rizikos veiksnių įvertinimą, įgyvendinant Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (HBSC) Sveikatos elgesio tyrimų projektą Lietuvoje. 2001 m. apgynė daktaro disertaciją tema “Onkologinių pacientų kognityvinės schemos, ligos įveika ir ląstelinis imunitetas”. 17 metų dėsto universitete ir veda intervencinius užsiėmimus.Paskutiniu metu tyrimus atlieka psichologinės gerovės srityse, bendradarbiauja su mokslininkais iš JAV ir Jungtinės Karalystės, 2015 metų sausio mėn. išrinkta tikrąja Amerikos Psichologų Asociacijos nare; taip pat ji yra Tarptautinės pozityviosios psichologijos asociacijos narė. Ji yra daugiau kaip keturiasdešimties mokslinių publikacijų autorė/bendraautorė, mokslo žurnalo “Health Care Policy and Management” redakcinės kolegijos narė, mokslinio žurnalo „Journal of Happiness Studies” recenzentė.

dr. Rasa Katilienė – socialinių mokslų daktarė, lektorė,  sertifikuota dvasinio intelekto įgūdžių ugdymo konsultantė. Turi 12 metų praktinę patirtį  projektų valdymo, vadovavimo, pardavimo ir klientų aptarnavimo srityse, sukauptą, dirbant  telekomunikacinėje  bendrovėje.  Pastaruoju metu  dr. Rasa Katilienė yra lyderystės programos autorė ir lektorė Kazimiero Simonavičiaus universitete, MRU verslo ir inovacijų laboratorijos narė. Greta mokslinės veiklos vykdo ir konsultacinę, padėdama ugdyti  dvasinio intelekto įgūdžius, siekiantiems gilių transformacijų tiek organizaciniame, tiek asmeniniame lygmenyse. Veda mokymus lyderystės, dvasinės lyderystės temomis.

Oleg Kovrikov – koučingo specialistas, menininkas, keliautojas, Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijos narys, Gyvenimo mokyklos mokinys. Olego profesinis kelias, prasidėjęs versle, davė galimybę sukurti ne vieną pelningą projektą, tačiau vėliau jį sudomino savęs suvokimo klausimai ir, apskritai, žmogaus prigimtis. Olegui norėjosi patirti save, suvokti savo vidines baimes, norus, energijas. Ši pažinimo kelionė atvedė į koučingą, kiek vėlėliau – į egzistencinę psichoterapiją, o dar vėliau – ir į dvasinę praktiką. Tai, ką Olegas randa ir atranda,  realizuoja teatre, muzikoje, darbe su klientais (koučingo sesijose), savo atradimais dalinasi įvairiuose mokymuose, nes, jo teigimu, viskas, ką atranda, itin glaudžiai siejasi su santykių tema. „Santykyje mes susergame, santykiuose ir išgyjame. Ir šie santykiai vyksta ne tik tarp žmonių, bet gali būti santykis ir su savimi, ir su gamta, ir su laikinumu, vienatve ar atsakomybe. Ir tame yra daug, ko galima išmokti” – sako Olegas.