Vasaros Koučingo akademija 2014

Mielieji,

Ilgai laukta Vasaros koučingo Akademija nenumaldomai artėja! Tradicinė, bet kiekvieną kartą praturtinanti naujomis įžvalgomis, geromis emocijomis ir naujais draugais. Šįkart daugiausia dėmesio skirsime SANTYKIUI. Santykiui koučinge, gyvenime, su aplinkiniais, su savimi, su mokslu ir praktika. Pačių įvairiausių pjūvių ir netikėtų perspektyvų tikrai netruks, nes akademijos pranešėjai žada ne tik rimtų diskusijų, kūrybiškumą skatinančių žaidimų, bet ir kiek mažiau įprastų mokymosi formų.

O vakare visus ICF narius pakviesime į visuotinį ICF narių susirinkimą, kurio metu bus išrinkta naujoji Valdyba. O su rinkimais juk žinot kaip būna – neišrinksit Jūs, išrinks Jums 😉
Iki greito ir labai laukiamo susitikimo! Ir nepamirškit kartu pasiimti draugų bei šeimos narių – bus smagu!

Data: 2014 m. birželio 14-15 d

Vieta: „Margis“, Penkininkų k., Trakų r. sav.
Kaina: registruojantis iki birželio 1 D. ICF nariams – 199 LTL; svečiams – 249 LTL (į kainą įeina dviejų dienų mokymai ir maitinimas). Po birželio 1 d. kaina keisis – atitinkamai 249 LTL ir 299 LTL. Nakvynę rezervuoti galite www.margis.lt

Registracija čia arba el. paštu milana@icf.lt

Lektoriai ir temos

Lina Vėželienė, psichologė, egzistencinės krypties psichoterapeutė. Konsultuoja individualiai, veda intensyvaus patyrimo grupes santykiams gerinti, rašo straipsnius.Lina studijavo psichologiją Vilniaus universitete,  edukologiją Vilniaus pedagoginiame universitete, podiplominess studijas baigė Individualiosios psichologijos bei Humanistinės ir egzistencinės psichologijos (HEPI) institutuose. Taip pat studijavo Vedų filosofiją ir psichologiją. Nuo 2009 m. Lina yra Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijos narė. Nuo 2011 m. Lietuvos individualiosios psichologijos draugijos narė. Oleg Kovrikov, ACC, yra praktikas, turintis patirties verslo valdyme, taip pat koučingo specialistas ir psichologas. Olegas mokėsi įvairiose mokyklose, dalyvavo tarptautinėse konferencijose bei turi praktikos dirbant su organizacijų aukščiausio lygio vadovais.
Olegas save įvardija kaip sportininką ir ieškotoją, kuris sau kelia didelius tikslus tokiose sferose, kuriose dar neturėjo patirties, bet pasiekia rezultatų.
Jis yra kūrybiška asmenybė, kurianti naujus produktus skirtingose “žaidimo” aikštelėse (kinas, teatras).

Linos ir Olego TEMA: Būti santykyje – darbe ir gyvenime. Santykyje žmogus pažįsta save, kuria save ir keičia save. Todėl labai svarbu suvokti, kas yra kokybiški santykiai ir kaip juos kurti su kitais žmonėmis. Santykyje, kaip veidrodyje, žmogus gali pamatyti save ir atspindėti kitą. Tai padeda sužinoti daugiau tiesos apie save. Mūsų susitikimo metu mes pasidalinsime savo suvokimu apie kokybišką buvimą santykyje. Papasakosime, kaip mes kuriame terapinį santykį psichoterapijoje ir koučinge. Ir kaip mes mokome savo klientus kurti kokybiškus santykius su savimi ir kitais.

Lėda Turai-Petrauskienė, MCC, nuo savo karjeros pradžios dirba srityse, susijusiose su suaugusiųjų profesiniu bei asmeniniu tobulėjimu ir su tarpusavio ryšiais bei komunikacija. Už pastarąją veiklą ji apdovanota Vengrijos Respublikos Ordino Riterio Kryžiumi. Nuo 2008 m. Lėda aktyviai domisi ir užsiima koučingu. Kaip koučingo specialistė ji daugiausia dirba su pelno ir ne pelno organizacijomis konsultuodama įvairių lygių vadovus. Kaip mokymų trenerė Lėda veda tęstinius koučingo mokymus, atstovaudama britų institutui Coaching Development Ltd., bei kitus seminarus lyderystės, komunikacijos, emocinio intelekto ir kt. temomis. Buvusi ”ICF Lithuania” prezidentė šiuo metu yra ICF Global valdybos narė, aktyvi įvairių Europinių bei globalių ICF projektų ir komitetų narė, koordinuoja ICF lyderių veiklą, egzaminuoja koučingo specialistus ir dalyvauja tarptautinėse konferencijose.
TEMA: Mentalinis orgazmas. Lėda palieka intrigą ir sako, kad teorija bei diskusijos bus paremtos neuromokslo atradimais, o visa kita – tegu lieka paslaptyje.

dr. Aistė Dromantaitė – mokymų lektorė, vedanti mokymus organizacijoms ir individualiems klientams, sertifikuota koučingo specialistė (baigė Tarptautinę lyderystės ir koučingo mokyklą NovaTerra (Belgija)), teikia individualias konsultacijas (www.coaching4u.lt).

Taip pat Aistė yra viena pirmųjų Ugdomojo vadovavimo (koučingo) magistrantūros studijų programos kūrėjų Lietuvoje, Mykolo Romerio universiteto docentė.
Dr. A. Dromantaitė yra „Organizacinės elgsenos pagrindai“ vadovėlio ir mokslo studijos „Veiksmingos vadybos gairės: teorinės įžvalgos ir Lietuvos organizacijų atvejai“ bendraautorė, kuriame publikuojamas pirmasis mokslinis koučingo situacijos Lietuvoje tyrimas,  įvairius mokslo tyrimus skelbia nacionaliniuose ir tarptautiniuose recenzuojamuose mokslo leidiniuose, socialiniuose tinkluose ir populiariojoje spaudoje, dalyvauja visuomeninėje veikloje. dr. A. Dromantaitė yra tarptautinės Akademinės vadybos ir administravimo (AVADA) ir ICF asociacijų narė.
TEMA: „Koučingo ir mokslo „santuoka“ – ar ji įmanoma? Ir ar ilgam?“
Kodėl santuoka? Nes teorija ir praktika turėtų eiti išvien, o neretai praktikai ignoruoja teoriją, kaip ir teorija dažnai pirmenybę teikia metodologiniam pagrindimui. Todėl pranešėjos nuomone, svarbu apjungti šiuos du aspektus siekiant efektyvių ir apčiuopiamų rezultatų.
Santuoka todėl, kad kaip ir tikruose santykiuose, tai reikalauja nemažai darbo ir diplomatijos. Jos reikia ir derinant praktinę organizacijų veiklą bei teorinį mokslinį pamatą.
Aistė pristatys 2013 m. atlikto koučingo situacijos tyrimo Lietuvoje rezultatus bei dirbant grupėse išsigryninsime pagrindines galimas tolesnių tyrimų gaires.

Agnė Zinkevičiūtė, praktikuojanti koučingo specialistė nuo 2008 metų. Baigė pirmąją Baltijos koučingo centro mokyklos laidą. Nuo 2006 metų veda seminarus klientų aptarnavimo, pokyčių valdymo, asmeninio augimo temomis. Penkerius metus veda šokio meditacijas. Taip pat organizuoja sąmoningo kvėpavimo seminarus ir privačias sesijas. Agnė dirba su verslo žmonėmis, valstybės tarnautojais, bedarbiais ir studentais, moterimis, sergančiomis onkologinėmis ligomis. Pati nuolat tobulėja ir padeda tobulėti kitiems.
TEMA:  Ar galime išgirsti kliento sielos balsą? Mūsų kūnai saugo visas mūsų patirtas emocijas. Kai patiriame neigiamas emocijas ir jos užrakinamos kūne, formuojasi energetiniai blokai, t.y. energija negali laisvai tekėti, mes jaučiame įtampą, skausmą, negalime kokybiškai gyventi. Aš kviečiu jus atpalaiduoti kūną per judesį, praplėsti savo suvokimą apie tai, kas vyksta jumyse, pajusti energijos srautus, atrasti gilų ryšį su savimi ir kitais. Mes švelniai išjudėsime už komforto zonos ribų, kur gausime vertingas įžvalgas apie save. Mes turėsime laiko pasidalinti savo pastebėjimais apie tai, kas vyko mums judant fiziniame ir emociniame plane. Šio užsiėmimo metu aš pasidalinsiu tuo, kas padeda koučingo specialistui dirbti su klientais, kurie yra „užstrigę“, jaučia didelę įtampą, nesugeba būti „čia ir dabar“, neturi ryšio su tikruoju savimi. Tikiu, kad po užsiėmimo jūs galėsite dar giliau jausti save ir kitą žmogų.
Jokio išankstinio pasiruošimo nereikia. Tie, kurie galvojate, kad nemokate, nemėgstate šokti, gali būti, kad suvoksite, jog tai tik jūsų įsitikinimas, kuris jums iki šiol trukdė patirti judesio laisvę! Šokio meditacija atpalaiduoja kūna, pažadina širdį, išlaisvina sielą!

Povilas Petrauskas, ACC, Koučingo mokyklos vadovas, ICF Lietuva Prezidentas.
Inžinierius pagal išsilaivinimą (bakalauro ir magistro studijos KTU), bet bendravimo mylėtojas pagal pašaukimą. Apie save ir savo temą Povilas pasakoja paprastai: „Man patinka stebėti ir atspindėti tai, ką pamatau kitame.

Būti su kitais ir dalintis savo patirtimi – geriausia dovana, kurią galiu gauti.

Kai išbandžiau koučingą – likau sužavėtas, kiek daug gali padėti Žmogui, kai pokalbyje su juo tiesiog tyli ir klausai.

Kai susipažinau su Points of You koučingo žaidimu – suvokiau, kad matymas skirtingų pasaulių tik palengvina paieškas ir suteikia daug daugiau erdvės idėjoms, požiūriams skleistis. Ir kas svarbiausia – įkvėpimui ir kūrybiškumui pasireikšti.

Tuo ir norisi pasidalinti: be titulų, be skambių pavadinimų. Tiesiog – žmoniškai bendraujant ir džiaugiantis atradimais, kurie visada būna šalia.
TEMA: Sustabdytos akimirkos – laikas savęs ir kito pažinimui
Santykiams ir pasitikėjimui kurti yra tikrai ne vienas būdas.
Bent tuo tikiu. Ieškojimas tų būdų, pats procesas, kuriant santykius ir stiprinant pasitikėjimą yra daug svarbesnis. Vienas iš būdų, kaip susikurti geresnius santykius yra gebėjimas klausyti kito Žmogaus. Klausyti nevertinant, neanalizuojant. Tiesiog būnant su žmogumi, įsijaučiant į jį, priimant tokį, koks jis yra. Galvoju, kad tai nėra lengvas darbas ar veikla. Dėl to, kad esu turintis savo asmeninę patirtį, nuomonę. Tai yra tarsi iššūkis

Bet iš kitos pusės – tai verta daryti ir būti tokiame kelyje, nes nuoširdus įsiklausymas labai padeda susikurti geresnius, stipresnius santykius. Stiprūs santykiai – tvirtas pasitikėjimas. Tai tarsi du susisekantys indai

Kaip visa tai pasiekti? Prieš penkis metus išbandžiau vieną žaidimą. Jį žaidžiant smagu tiesiog nurimti, įsiklausyti į save ir tuo pačiu – į kitą. Taip daug greičiau galima pažinti tą, kuris taip pat žaidžia, kuris apibūdina ir dalinasi mintimis apie tai, ką mato žaidimo kortelėse. Kaip ir visiems rezultatams pasiekti, taip ir čia – reikia laiko. Tik žaidžiant koučingo žaidimą, laikas eina labai tinkamu greičiu: kad įsiklausytum, kad būtų įdomu ir smalsu, kad taip kurtum santykį ir judėtum link pasitikėjimo. Išbandykim ne teoriškai, o praktikoje. Tam turėsime laiko, kurį galėsime skirti sau.“

ICF Lietuva Prezidento kvietimas